Rádi chodíte na výlety? Patříte mezi sběratele turistických známek, karet, vizitek či dalších turistických suvenýrů? Pak vás jistě potěší, že Klub českých turistů vydal novou sběratelskou edici u příležitosti série akcí 100 let republiky, 130 let v pohybu.

Sběratelské brožury, samolepky, razítka

Zpestřete si výlety s Klubem českých turistů jedinečnou sbírkou turistických samolepek a razítek ve speciální brožuře. Nejen, že budete mít vzpomínku na všechny výlety, které jste s KČT absolvovali, můžete se také zapojit do sbírání 100 samolepek s fotografiemi známých i méně známých turisticky atraktivních míst.

Vše potřebné získáte na startu nebo v cíli 100 turistických pochodů, které jsou součástí série akcí 100 let republiky, 130 let v pohybu. Tyto pochody si můžete vybrat v sekci kalendář. Sběratelské brožury vyjdou ve třech dílech – modrá je aktuálně v prodeji a obsahuje 23 pochodů, druhá vyjde v září, bude zelená a provede vás 27 pochody a třetí, červený díl, vyjde v dubnu 2018.

Do těchto brožur můžete sbírat tematické samolepky. Na každém pochodu – opět na startu nebo v cíli – obdržíte od pořadatelů jeden balíček s 10 ks samolepek. Ty si postupně nalepujete do vašich brožur dle pořadových čísel. Pokud se vám nashromáždí více stejných samolepek, nevadí, na pochodech si je můžete vyměnit s ostatními sběrateli. Od dubna 2018 bude v prodeji libovolné množství samolepek, takže si budete moci dokupovat více balíčků.

Razítko je unikátní pro každou akci a zobrazuje zajímavý motiv z daného pochodu.

 

Stoleté losování

Pokud se vám podaří shromáždit všech 100 samolepek a vylepíte štítky z každé na speciální slosovací arch (je součástí brožury na str. 33), odevzdáte na vybraném pochodu – opět dle kalendáře, tedy ty, které jsou součástí projektu, můžete se těšit na možnost výhry. Stoleté slosování proběhne symbolicky 28. 10. 2018 – tedy přesně v den oslav 100 let republiky – a výherci budou vyhlášeni na Náměstí republiky v Praze v rámci kulturního programu KČT.

Losování o drobné ceny od našich partnerů probíhá také na každém pochodu.

Kde zakoupit sběratelské brožury?

  • na pochodech 100 let republiky
  • v síti drogerie a parfumerie ROSSMANN
  • v e-shopu KČT – ZDE
  • v Info centru KČT Praha, Fűgnerovo náměstí 3, Praha 2 – kontakty a otevírací doba ZDE

Cena brožury: 60 Kč (vč. DPH)