Série pochodů Klubu českých turistů s názvem 100 let republiky, 130 let v pohybu pokračuje 18.června pražskou akcí Piknik v Botanické s Modrou pyramidou.

 

Letošní ročník má čtyři trasy pro pěší, dvě cyklotrasy a jeden desetikilometrový úsek pro všechny, kdo rádi běhají. Začíná se mezi 8. a 11. hod ze stanic metra Ládví, Florenc a Dejvická, ze Smíchovského nádraží a běžci startují od Muzea V. Náprstka na Betlémském náměstí. Desetikilometrová trasa „Jdeme s Novou“ začíná na Dejvické a přes Hanspaulku zájemce provede kolem zříceniny Baba na polabský přívoz a odtud do cíle. Maminky s kočárky mohou vyrazit na 4 km dlouhou trasu se soutěží Skrytý příběh „ZOO pod vodou“ u fontány pod Místodržitelským letohrádkem.  Do cíle, na Sekvojovou louku v trojské Botanické zahradě dorazíme mezi 11. a 16. hod. Tam bezpochyby potěší všechny návštěvníky bohatý kulturní program s občerstvením, skákacím hradem Modré pyramidy, soutěžemi a odpočinkovou zónou TV NOVA a možností pikniku.

Pro ty z vás, kteří se zúčastní s nejmenšími a půjdete krátké kočárkové trasy, máme ještě jedno překvapení. Na trase si můžete zahrát hru Skryté příběhy. Začátek je u fontány pod Místodržitelským letohrádkem, kde bude tým Skrytých příběhů navigovat všechny zájemce. Každý, kdo si rodinnou trasu vyzkouší, dostane v cíli odměnu. Skryté příběhy si můžete zdarma stáhnout do mobilu, tato aplikace se vám bude hodit i při dalších výletech po České republice – díky ní zabavíte sebe i děti a dozvíte se něco z historie. Více na www.skrytepribehy.cz #Skrytepribehy