Série pochodů Klubu českých turistů (KČT) s názvem 100 let republiky, 130 let v pohybu pokračuje i během léta. V sobotu 26. srpna se můžete připojit k pochodu na Petřín, připomínající 126. výročí od otevření této rozhledny, kterou právě KČT vybudoval.

Vydat se můžete na pěší trasu dlouhou 15 km „Jdeme s Novou“, 30 km a pro cyklisty je připravená trasa 25 km. Startuje se v 9. hodin z dolního vstupu zahrady Kinských na Smíchově. Nejbližší tramvajová zastávka je Švandovo divadlo. Cílem všech tras je Botanická zahrada v Troji, kam dorazíte mezi 12 a 17. hod.

Pro účastníky pochodu bude zajištěn zdarma výstup na Petřínskou rozhlednu a vstup do venkovní části Botanické zahrady. V cíli čekají účastníky pochodu další překvapení od partnerů akce, například TV Nova si pro malé i velké připravila na svém stánku kolo štěstí o ceny a zábavný kvíz.  Více informací na www.100letvznikurepubliky.cz a clovecepohnise.cz

Partnerem pochodu je Botanická zahrada Hl. m. Prahy, Hlavní město Praha, hlavním mediálním partnerem je TV Nova, mediálními partnery jsou Blesk, Český rozhlas Regina Praha, časopis Turista, magazín Kam po Česku a rádio Frekvence 1.

Rozhledna na Petříně slaví 126 let od svého vzniku