Naše vlast oslaví příští rok 100 let od svého vzniku a Klub českých turistů ze Sopotnice společně s partnery připravil k tomuto výročí ojedinělý projekt, seriál pochodů s názvem 100 let republiky, 130 let v pohybu. Největší akcí v této řadě je pochod Přes tři hrady, startující již 6. května v podhůří Orlických hor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nejen sté výročí vzniku samostatného Československa, ale zároveň 130 let od zahájení činnosti KČT mohou oslavit turisté pochodující, šlapající do pedálů nebo na koloběžkách 6. května výletem Přes tři hrady na Rychnovsku a Orlickoústecku.

Startuje se v Sopotnici, Potštejně a Žampachu a organizátoři připravili dvanáct tras pro chodce i běžce (5 až 50 km), cyklisty (14 až 150 km), 27 kilometrů dlouhou cestu pro koloběžky nebo miniokruh pro malé děti, soutěže a samozřejmě občerstvení na trasách. Výletníci, kteří si vyberou pochod na 15 km „Jdeme s Novou“ se mohou těšit navíc na překvapení v cíli ve stanu TV Nova.

Účastníky čeká nádherná jarní příroda, malebné výhledy na hřebeny Orlických hor, romantická údolí podél Divoké Orlice, ale i nesčetné kulturní památky. Jedinečná sbírka stromů v zámeckém arboretu, a především tři tajuplné hrady – Potštejn, Žampach a Litice, které patřily k významný šlechtickým stavbám své doby v Čechách, k nimž se dnes váží tajuplné legendy, dodávají tomuto kraji jedinečnou atmosféru. Nové zážitky spolu se zlepšením tělesné kondice ne čerstvém jarním vzduchu jsou dobrým důvodem, proč se květnového pochodu zúčastnit. Podrobnosti o akci naleznete na www.100letvznikurepubliky.cz a www.kct-sopotnice.com.

Informace pro účastníky:

Termín pochodu:     6. května 2017, start od 7 do 11 hodin na všechny trasy

Místo pochodu:  Sopotnice, Žampach (okres Ústí nad Orlicí) a Potštejn (okres Rychnov nad Kněžnou)

Trasy: 12 pěších tras 5 – 50km, 14 cyklotras od 14 do 150km, Turistický běh: 15km, start Potštejn, Koloběžka: 27km, start Potštejn

Cíl: 11 – 19 hodin

Program:  

Pro děti bude připraven miniokruh Floriánkova stezka se soutěžemi s letošním podtitulem „ Máme rádi zvířata“. Účastnické lístky budou slosovány o hodnotné ceny. Na startovní lístek bude také poskytnuta sleva na vstupném na hrady Potštejn, Litice a rozhlednu Vrbice. Na všech startovních místech bude hrát v odpoledních hodinách živá hudba. Každý účastník po absolvování trasy obdrží diplom a medaili. Na akci bude k dispozici sběratelská brožura, samolepky zajímavých turistických míst a razítko pochodu. V rámci akce proběhne „Stoleté losování“ o ceny Drogerie Parfumerie ROSSMANN, Vydavatelství BARON či předplatné LIDÉ A ZEMĚ.